Wiedźmin. Tom 2. Miecz Przeznaczenia – kontynuacja historii Geralta

Miecz Przeznaczenia to drugi tom cyklu o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego nie pozostaje dłużny pierwszej części cyklu o Wiedźminie. Geralt staje przed nowymi wyborami, których decyzje są sprzeczne z “wiedźmińskim” kodeksem, choć konsekwentnie utrzymuje się przy swojej neutralności. Pierwszy tom tylko zarysował relacje i charakter bohaterów, oraz reguły rządzące światem! Drugi tom otwiera przed czytelnikiem kolejne poglądy Geralta, które kierują jego działaniami, drugą twarz zmysłowej i oziębłej Yennefer, a nawet lekkoducha Jaskra, który złośliwościami umila każdą przygodę, pozna się z innej perspektywy serca.

“Ale, jak mówiłam, to nie baśń, ale życie, które sami musimy zapełniać sobie momentami szczęścia, bo na los i jego uśmiechy liczyć, jak wiesz, nie można.”

Miecz Przeznaczenia przybliża nam dalsze losy poznanych w pierwszym tomie bohaterów oraz zawiera opowiadania, które rozpoczynają faktyczną fabułę całego cyklu. Nowi, niepowtarzalni bohaterowie, tacy jak; przezabawne krasnoludy, dzielni rycerze, wyszkoleni najemnicy, ekstrawaganccy czarodzieje są kompanią, z którą przygoda, po prostu, nie może być sztampowa! Geralt łączy się więzami przeznaczenia, w które nie wierzy z Dzieckiem Niespodzianką. Szarowłosa i czarnowłosa nawiedzają jego sny, ale czy na snach poprzestaną?

Przepełniony złotymi myślami i anegdotami Wiedźmin. Tom 2. Miecz przeznaczenia ze stron www.taniaksiazka.pl, które skłonią czytelnika do refleksji nie tylko w kontekście świata, w którym toczy się akcja cyklu. Los, ludzkie wybory, czy przeznaczenie? Co kieruje życiem? Czy Miecz Przeznaczenia to broń obosieczna, czy też jest się jej narzędziem, które tylko go dzierży?

Oryginalne, polskie fantasy

Cykl o Wiedźminie od ponad dwudziestu lat góruje na listach najlepszych książek fantastyki i mimo upływu czasu wciąż zyskuje nowych fanów. Twórczość Andrzeja Sapkowskiego jest przeznaczona do osób miłujących się w emocjonującej fantastyce i dla tych, którzy oczekują od książki nie tylko rewelacyjnej fabuły, ale wielowarstwowego świata, którego istoty docieka się z nieskrywaną przyjemnością. Do cyklu można wracać wielokrotnie za każdym razem uzmysławiając sobie nowe aspekty świata, czy aforystycznych puent z początku ledwo dostrzegalnych.

Porywający świat, nie tylko dla fanów mitologii i fantastyki

Tematyka, w którym osadzony jest Wiedźmin i jego fabuła opiera się przede wszystkim na mitologii słowiańskiej, oraz nordyckiej na zimnych wyspach Skellige, i głębokim polskim średniowieczu, ale można znaleźć wiele inspiracji z folklorów z całego świata:

  • enigmatyczne smoki
  • dobre i złe demony
  • fascynująca magia
  • nietuzinkowe przedstawienie elfów i krasnoludów.

Legendy i baśnie przedstawione w zupełnie odmiennej formie niż znane każdemu historie z dzieciństwa!

Świat Geralta, choć fantastyczny i oddalony od nas o przeszło osiemset lat jest nieprzedawniony; wojny, przemoc, uprzedzenia, pieniądze i biurokracja, chciwość, i podłość ludzka, z którymi styka się Wiedźmin sprawiają, że czytelnik zaczyna czuć więź ze światem przypominającym ten, w którym żyjemy.

Wciągająca fabuła rozwija się z każdym kolejnym rozdziałem i każdym kolejnym tomem. Czytelnik nie wie, co dokładnie jest prawdą, kto jest prawdziwym przeciwnikiem i mimo przekonaniu Geralta o prostocie losu i kolei życia, czytając cykl nie można być niczego pewnym.

Winobranie zdjęcie utworzone przez ArthurHidden - pl.freepik.com